Umów się na wizytę:

   602 798 637

ZMACZYŃSCY Klinika Kobiet » poradnia ginekologiczna - O nas


 

Z wielką przyjemnością pragnę przekazać Państwu informację o nowo otwartej placówce  ZMACZYŃSCY - KLINIKA KOBIET.

 

Obiekt znajduje się w samym sercu Żywca  przy Alei Piłsudskiego 46 w sąsiedztwie Starostwa Powiatowego, Urzędu Skarbowego, Sanepidu, Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika. Dysponuje prywatnym parkingiem na kilkanaście miejsc dla naszych pacjentów. Zbudowany został bez barier dla osób niepełnosprawnych. Posiada podjazdy, windę osobową, toalety przystosowane dla pacjentów poruszających się na wózkach.

 

Sam projekt, elewacja zewnętrzna i wystrój  wnętrz sprawiły, że powstał jeden z najnowocześniejszych i eleganckich budynków na Ziemi Żywieckiej. Autorem projektu jest lokalna pracownia  Zbigniewa Schleifera, a wykonawcą  Przedsiębiorstwo Budowlane BESTA z Rzeszowa. Wnętrza zaprojektowała mgr Dagmara Jankiewicz Zmaczyńska z Warszawy. Inwestorem i za razem właścicielem jest rodzina Zmaczyńskich.

 

W tym miejscu chciałbym przekazać wielkie podziękowania za pomoc w realizacji inwestycji Pani Burmistrz Żywca mgr Małgorzacie Bieszczad.

 

Misją, którą kierujemy się w realizacji jest przekazanie społeczeństwu Żywiecczyzny, a w szczególności kobietom i ich dzieciom w niezmiernie nowoczesnej, łatwo dostępnej, przyjaznej przestrzeni, możliwości uzyskania świadczeń zdrowotnych na najwyższym europejskim poziomie. Opierając się na kilkudziesięcioletnim doświadczeniu, zdobytym najpierw w Szpitalu Powiatowym w Żywcu, następnie na wielu kursach , stypendiach, kongresach naukowych w Polsce i na całym Świecie dajemy naszym drogim pacjentom możliwość skorzystania z nowoczesnych osiągnięć medycyny w sposób kompleksowy, szybki, fachowy.

Począwszy od profilaktyki szeroko pojętej u nowo narodzonych dzieci, młodzieży i osób dojrzałych do opieki nad ludźmi w jesieni życia. W profilaktyce nastawiamy się głównie na badania profilaktyczne, przesiewowe w dziedzinie onkologii.

 

Kontynuujemy rozpoczętą w latach dziewięćdziesiątych poprzedniego stulecia akcję badań mammograficznych w celu szybkiego wykrywania raka piersi. Jesteśmy pierwszą i dotąd jedyną placówką na obszarze Powiatu Żywieckiego. Do dnia dzisiejszego wykonaliśmy na terenie województwa śląskiego około stu tysięcy badań. Prowadzimy także program pogłębionej diagnostyki raka piersi u pacjentek z nieprawidłowym wynikiem mammografii, polegającym na wykonywaniu  wysoko specjalistycznego USG piersi wspomaganego elastografią i w konsekwencji cienko, grubo igłowych i mammotomicznych  oraz otwartych  biopsji z badaniami hist-pat.

 

Kobiety z rozpoznaniem nowotworu kierowane są do szpitali onkologicznych w ramach szybkiej ścieżki DILO. Od stycznia 2018 roku rozszerzyliśmy grupę wiekową objętą badaniami mammograficznymi. Od 40 roku życia jeden raz w roku do końca życia. Badania są bezpłatne i nie wymagają skierowania.

 

Badania cytologiczne wykonywane są w ramach programu NFZ i komercyjnie.

Nasza oferta obejmuje także badania densytometryczne gęstości kości z kręgosłupa i bioder oraz całego kośćca w ramach profilaktyki osteoporozy. Pacjenci z osteoporozą mogą skorzystać z konsultacji i leczenia w poradni osteoporozy.

Poradnia ginekologiczna zapewnia możliwość wykonania większości procedur medycznych obowiązujących we współczesnej medycynie, zaczynając na badaniach USG 2/3/4 D z kolorowym Dopplerem kończąc na zabiegach diagnostycznych i leczniczych takich jak biopsje endometrium, histeroskopię, usuwaniem nadżerek szyjki, polipów, torbieli Bartholina, drożności jajowodów. Dysponujemy laserem frakcyjnym CO2, którym wykonujemy procedury z zakresu ginekologii estetycznej i leczymy wysiłkowe nietrzymanie moczu.

W ramach poradni położniczej sprawujemy opiekę nad kobietą w ciąży. Lekarze specjaliści położnicy i położne z wyższym wykształceniem przeprowadzają wszystkie obowiązujące badania i zabiegi w tym badania cytologiczne, USG 4D z kolorowym Dopplerem, ocenę szyjki macicy,  KTG, wiele badań laboratoryjnych. Jesteśmy wyspecjalizowanym ośrodkiem wykonywania badań prenatalnych, w 12 tyg., 21 tyg. i 28 tyg., a także badań inwazyjnych amniopunkcji. W naszej placówce można wykonać badanie genetyczne z krwi matki Harmony oraz uzyskać konsultacje genetyczne u specjalisty genetyki klinicznej.

Od kilku miesięcy pacjenci mogą korzystać z zabiegów fizjoterapii manualnej wspomaganej radiofrekwencją. Specjalizujemy się w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu i innych dolegliwości układu moczowo płciowego u kobiet. Zabiegi wykonuje specjalistka fizjoterapii uroginekologicznej.

W ostatnich dniach powstał Klub Mamy i Dziecka skupiający kobiety w ciąży i po porodzie ze swymi pociechami. Zajęcia w Klubie obejmują  program klasycznej szkoły rodzenia dla ciężarnych poszerzony o fizjoterapię zapobiegająca dolegliwościom w trakcie trwania ciąży, przygotowanie do porodu, a także opiekę po porodzie nad mamą i jej dzieckiem.

 

W imieniu właścicieli i personelu serdecznie zapraszam do korzystania z usług naszej placówki Zmaczyńscy - Klinika Kobiet,  Al. Piłsudskiego 46 34-300 Żywiec

 

Kazimierz Zmaczyński